Strona główna » Rękawice bokserskie » Rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dla dzieci - strefazawodnika.pl

Rękawice bokserskie dla dzieci charakteryzują się mniejszym ciężarem rękawicy, a co za tym idzie, są po prostu mniejsze. Dużo lepiej dopasowują się do małych dłoni, a ciężar nie przeszkadza w trenowaniu. Osoby dorosłe, trenują zwykle w ciężarze od 12 oz (uncji) w górę, natomiast rękawice bokserskie dziecięce, to zwykle 6 oz, czy 8 oz. Podobnie jak w rękawicach dla dorosłych, podobnie w rękawicach bokserskich dla dzieci istotne będzie usztywnienie nadgarstka, dobre wyprofilowanie i wszystko to, co charakterystyczne w dobrych rękawicach bokserskich. Nie powinien to  być produkt gorszego sortu tylko dlatego, ponieważ jest przeznaczony do treningu dla dzieci. 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Waga rękawicy
Rękawice bokserskie dla dzieci MTG PRO

Rękawice bokserskie dla dzieci MTG PRO

219,51 zł
  • Producent: MTG
  • Dostępność: Dostępny
dodaj do schowka

Rękawice bokserskie dla dzieci - charakterystyka

 

Można przyjąć dwa podejścia:

a) rękawica powinna być mała, by był większy komfort dla treningu dzieci - i tak do tego tutaj podchodzimy w tym wypadku rękawic dla dzieci. Czyli mniejsza waga, ale też mniejsze gabaryty pozwalają na większy komfort treningu lub walki sparingowej.
 

b) rękawica ma dobrze chronić dzieci przed urazami, wówczas można użyć rękawic 10, czy nawet 12 uncjowych. Mówimy tu jednak o sparingach, gdy dzieci przygotowują się do swoich zawodów, lub chcielibyśmy, by były bardziej bezpieczne.
 

Ważne, by dla swojego dziecka zapewnić wygodę i bezpieczeństwo w treningu.

Do regularnego treningu z partnerem, na tarczach, czy workach, prezentowany model w zupełności wystarczy. Ponadto, sparingi dla dzieci muszą i powinny odbywać się w kaskach bokserskich. Dlatego nawet mała waga rękawic bokserskich dla dzieci daje nam bezpieczeństwo.

Dobierając rękawice dla dzieci, nie warto sugerować się najniższą ceną.
 

Bokserskie dla dzieci rękawice - jak wybrać

 

Niezależnie, czy to będzie boks, muay thai, kich boxing, czy inny sport walki, to warto dobrać rękawice indywidualnie. Zawsze z pomocą przyjdzie obsługa sklepu, która pozwoli wybrać odpowiedni model dla młodego klienta.

Warto zwrócić na rozmiar dłoni adepta, wagę dziecka i rodzaj treningów. Oczywiście nie zawsze jest tak, że im wyższa waga trenującego, tym większy ciężar rękawicy. Ale jest to wskaźnik, który najczęściej się sprawdza.

Warto zwrócić jednak uwagę, by rozważane produkty były dobre jakościowo. Zależy nam przecież, by dzieci miały dużą frajdę z treningów i nie męczyły się w kiepskiej jakości rękawicy.

 
Treningi sportów walki najmłodszych
 

Muay thai, kick boxing, judo i inne sporty walki kojarzone są coraz częściej jako środek wychowawczy dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej można spotkać rodziców kupujących bokserskie dla dzieci rękawice, owijki, buty do boksu lub inne produkty sportów walki. Po prostu, sporty i sztuki walki to doskonały sposób na ogólny rozwój młodego człowieka. A do tego wzmacnia charakter, uczy pewności siebie a przy okazji pokory.

Obecnie mamy bardzo dużo klubów sportów kontaktowych, gdzie można zapisać swoje dziecko na zajęcia sportowe. Zwykle nie trzeba się obawiać o ich bezpieczeństwo, gdyż trenerzy kładą dużą uwagę na ogólny rozwój podopiecznych.
 

Jak szukać dobrego klubu dla niepełnoletnich

 

To zawsze jest ważne, by oddać niepełnoletniego pod dobrą opiekę. Warto zadać sobie pytanie, czy trener realizuje wartości, z którymi się zgadzamy. Czy jego postawa jest zbieżna z naszym zapatrywaniem na świat. Przecież on też jest ich wychowawcą.

Tak samo ważne są jego umiejętności dydaktyczne, czy osiągnięcia sportowe jego podopiecznych.

 

Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu