Strona główna1 » Rękawice bokserskie
Kontakt
 • Dariusz Kołodziej PHU "KOTO-WWW"
  ul. Betonowa 26/3
  41-253 Czeladź
  NIP: 644-125-58-50
 • E-mail:sklep@strefazawodnika.pl
 • Telefon512-282-512
  605-563-696
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie - strefazawodnika.pl

Jeśli już rozpocząłeś przygodę ze uderzanymi sportami walki, to też wiesz, że rękawice bokserskie są niezbędne. Są różne rozmiary rękawic bokserskich – dostosuj je do swojej wagi. Kieruj się też tym, co Ci się podoba, bo i wymiar estetyczny jest ważny. W naszym sklepie sprzedajemy rękawice najlepszej jakości, zarówno rękawice bokserskie dla dzieci, mężczyzn, jak i dla kobiet. Możesz ich używać zarówno do boksu, jak i jako rękawice muay thai. Dobrej jakości rękawice przydadzą się zarówno na worek treningowy i na sparingi. Pamiętaj również, by dobrać bandaże bokserskie, które zabezpieczą Twoją dłoń i przysłużą się trwałości rękawicy. Zapraszamy do naszego artykułu „Jak dobrać rękawice bokserskie”, gdzie możesz zdobyć informacje o tym, czym kierować się przy doborze rękawic bokserskich.
 

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Waga rękawicy

Rękawice bokserskie służą do ochrony dłoni uderzającego, jak i ochrony uderzanego przed ciosem. Dobrze dobrane rękawice bokserskie stanowią o komforcie treningu. W zależności od wagi trenującego, również będzie zmieniał się ciężar rękawicy. Do treningu używa się zwykle minimum 12 oz. Do sparingów warto kupować ciut cięższe rękawice - 14 oz, 16 oz, a nawet 18 oz dla ciężkich wag. Nie jest to jednak żelazna reguła, gdyż tu chodzi o potencjalną siłę ciosu. 60-cio kilowy, niski, krępy zawodnik będzie może mieć inny ciężar rękawicy niż zawodnik o tej samej wadze, ale szczupły i rachityczny. "Oz" to ciężar rękawicy wyrażony w uncjach. Uncja do 28,34 grama. Ciężar rękawicy jest zatem traktowany jako rozmiar. Rozmiar rękawic dziecięcych to rozmiar 6 oz i 8 oz.

Zdarza się jednak, że pojawiają się również rozmiary klasyczne "S", "M", "L", "XL". Takie rozwiązanie chociażby znajdziemy kupując rękawice bokserskie Everlast. Mamy tutaj do czynienia zarówno z oznaczeniem numerycznym w uncjach, literowym ("L", "XL"), a także połączeniem tych dwóch sposobów, jak chociażby przy niektórych modelach o wadze 10 oz Everlast. Ciężar rękawicy, ciężarowi nie równy. Co to oznacza?  Mianowicie to, że w zależności od  sposobu wypełnienia rękawicy, inaczej będzie zbudowana rękawica, a co zatem indzie inaczej będą odczuwane ciosy. Przykładowo rękawice bokserskie Fairtex o rozmiarze 12 oz są odczuwane jako 10 oz. Mają one cieńszą wyściółkę w części uderzeniowej w porównaniu chociażby do rękawic bokserskich Twins, czy Top King. Rozmiary klasyczne znajdziemy również w tańszych wersjach rękawic bokserskich Lonsdale. Tego rodzaje rozmiary możemy spotkać gdy kupujemy przyrządowe rękawice bokserskie.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl