Strona główna » Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie - strefazawodnika.pl

Jeśli już rozpocząłeś przygodę ze uderzanymi sportami walki, to też wiesz, że rękawice bokserskie są niezbędne. Są różne rozmiary rękawic bokserskich – dostosuj je do swojej wagi. Kieruj się też tym, co Ci się podoba, bo i wymiar estetyczny jest ważny. W naszym sklepie sprzedajemy rękawice najlepszej jakości, zarówno rękawice bokserskie dla dzieci, mężczyzn, jak i dla kobiet. Możesz ich używać zarówno do boksu, jak i jako rękawice muay thai. Dobrej jakości rękawice przydadzą się zarówno na worek treningowy, jak i na sparingi. Pamiętaj również, by dobrać bandaże bokserskie, które zabezpieczą Twoją dłoń i przysłużą się trwałości rękawicy. Zapraszamy do naszego artykułu „Jak dobrać rękawice bokserskie”, gdzie możesz zdobyć informacje o tym, czym kierować się przy doborze rękawic bokserskich.
 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Waga rękawicy

Rękawice bokserskie służą do ochrony dłoni uderzającego, jak i ochrony uderzanego przed ciosem. Dobrze dobrane rękawice bokserskie stanowią o komforcie treningu. Na rynku zajdziemy rękawice zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Ponadto znajdziemy rękawice przyrządowe i treningowe. Można jeszcze wyodrębnić rękawice bokserskie do sparingów, ale wówczas jest to po prostu cięższa rękawica treningowa. Pozwala ona zminimalizować ryzyko kontuzji przy cięższych sparingach (16 oz, 18 oz, 20 oz). Oczywiście w większości używać będziemy używać jednych rękawic, do różnych zadań na treningu.

Rękawice bokserskie - waga rękawic


W zależności od wagi trenującego będzie zmieniał się również ciężar rękawicy. Do treningu używa się zwykle minimum 12 oz. Do sparingów warto kupować ciut cięższe rękawice - 14 oz, 16 oz, a nawet 18 oz dla ciężkich wag. Nie jest to jednak żelazna reguła, gdyż tu chodzi o potencjalną siłę ciosu. 60-cio kilowy, niski, krępy zawodnik będzie może mieć inny ciężar rękawicy niż zawodnik o tej samej wadze, ale szczupły i rachityczny. "Oz" to ciężar rękawicy wyrażony w uncjach. Uncja do 28,34 grama. Waga rękawic jest zatem traktowana jako rozmiar. Rozmiar rękawic dziecięcych to rozmiar 6 oz i 8 oz.

Zdarza się jednak, że pojawiają się również rozmiary klasyczne "S", "M", "L", "XL". Takie rozwiązanie znajdziemy przykładowo kupując rękawice bokserskie Everlast. Mamy tutaj do czynienia zarówno z oznaczeniem numerycznym w uncjach, literowym ("L", "XL"), a także połączeniem tych dwóch sposobów, jak chociażby przy niektórych modelach o wadze 10 oz Everlast. Ciężar rękawicy, ciężarowi nierówny. Co to oznacza?  Mianowicie to, że w zależności od  sposobu wypełnienia rękawicy, inaczej będzie zbudowana rękawica, a co zatem indzie inaczej będą odczuwane ciosy. Przykładowo rękawice bokserskie Fairtex o rozmiarze 12 oz są odczuwane jako 10 oz. Mają one cieńszą wyściółkę w części uderzeniowej w porównaniu do np. rękawic bokserskich Twins, czy Top King. Rozmiary klasyczne znajdziemy również w tańszych wersjach rękawic bokserskich Lonsdale. Tego rodzaje rozmiary możemy spotkać gdy kupujemy przyrządowe rękawice bokserskie.

 

Bokserskie rękawice - budowa

W tym miejscu można odnieść się do omawianych rękawic Fairtex. Mają one budowę mniej bulwiastą, gdyż przeznaczone  są głównie do treningu muaythai. Taka budowa ma umożliwić łatwiejsze przechodzenie do klinczu, a właściwie łatwiejszą w nim pracę. Wiele innych jednak rodzajów rękawic z Tajlandii nie przykłada tak wielkiej wagi do tego. Można to zobaczyć w takich rękawicach bokserskich jak Twins, czy Top King. Nie wynika to z opieszałości, ale z braku konieczności. To spłaszczenie rękawicy może być na plus, ale dla wielu zawodników nie wiele ono zmienia.
Kolejną kwestią jest wypełnienie rękawicy. Wiele tańszych rękawic ma dość ubogiej jakości wypełnienie. Oznacza to nie tylko kiepski komfort treningu w takiej rękawicy, ale dodatkowe zwiększa ryzyko kontuzji. Jeśli ktoś chciałby rękawic na worek bokserski, to lepszym wyborem będą rękawice temu dedykowane.
 

Ceny rękawic bokserskich

Jeszcze jakiś czas temu, gdy upadała komuna, a do sklepów zaczęły wchodzić artykuły z Zachodu, biedne społeczeństwo, które starało się sobie wytłumaczyć, że drogie towary są dla naiwnych. Bo są takie same jak tanie. To też czas gdy muay thai znaliśmy tylko z TV. Po co zatem przepłacać - myślano. Silnie zakorzenione przekonanie społeczeństwa, którego nie było jeszcze stać na markowe produkty. Dziś jest ciut lepiej, ale wciąż nie jesteśmy tygrysami Europy. Wiemy jednak, że jakość musi kosztować. Trudno porównać rękawicę bokserską za 70 zł i za 600. To zupełnie inne światy. Ale uświadamia to nam też, że przedział cenowy jest bardzo duży. Każdy sklep ma w ofercie dość dużą różnorodność cenową. My uznaliśmy, że w ofercie będziemy mieć rękawice tylko z najlepszych materiałów. Takie rękawice, które uważamy, że sami chcemy w nich trenować.
 

Wyposażenie zawodnika sportów walki

Dla osób początkujących sprzęt często nie jest konieczny przez miesiąc, lub dłużej. Z biegiem czasu warto zainwestować w podstawowy sprzęt adepta sportów walki:

  • rękawice bokserskie
  • ochraniacze na piszczele
  • owijki
  • ochraniacz na zęby

Sporty walki do wymagający sport, w którym ważne jest to, by być bezpiecznym. Dlatego warto odwiedzić porządny sklep i zainwestować w coś, co będzie dobrze nam służyło.

 

Muay thai, Kick Boxing, MMA - jakie rękawice

Zwykle rękawice dobieramy zgodnie z przeznaczeniem. Rękawice do stylów uderzanych będą pełne, natomiast do MMA z możliwością chwytania. Ale oczywiście w MMA również są treningi typowo stójkowe i wówczas do takiego treningu warto dobrać rękawice pełne. Nasz sklep podsiada oba rodzaje rękawic wykonane z najlepszych materiałów.

 

Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu